*3122

# מורפיאוס 8

אקנה – טיפול פוטודינאמי ייחודי בעולם

גישה טיפולית ייחודית לד"ר לוינגר אסתטיקה רפואית מעניקה תוצאות מרשימות לטיפול באקנה. הטיפול אינו פולשני, בטוח, יעיל ומהיר

תל אביב | ירושלים | באר שבע | חיפה

מהי אקנה?

אחת ממחלות העור הכרוניות הנפוצות ביותר היא אקנה או בשפת העם "פצעי בגרות". כ-85% מבני הנוער סובלים מאקנה בדרגות חומרה שונות. במקרים מסוימים, הסובלים ממשיכים להתמודד עם המחלה גם בגילי 30, או שהמחלה מתחילה בעשור השלישי ונמשכת מספר שנים. נשים סובלות פי 5 יותר מגברים, כשליש מהנשים מתמודדות עם אקנה במשך כל תקופת גיל הפוריות.

 

למידע נוסף
לפני
אחרי

מהו טיפול פוטודינאמי רפואי לריפוי אקנה?

אקנה, המופיעה לרוב בפנים, בזרועות ובחזה, פוגעת בזקיקי השיער ובבלוטות החלב התת-עוריות, שמפרישות חומר שומני שנקרא חלב סבום. בתקופת ההתבגרות הגוף חווה שינויים הורמונליים, שגורמים לבלוטות החלב לייצר כמות מוגברת של סבום. הסבום בשילוב תאי עור מתים, חוסמים את זקיקי השערות, וגורמים להתפתחות פצעים, שנוטים להזדהם בקלות.

לרוב, פצעי הבגרות ישתפרו ללא כל טיפול מיוחד ויחלפו מאליהם. יחד עם זאת, טיפול לא נכון עלול להוביל להחמרה במחלה ולהותיר צלקות קשות בעור.

הטיפולים הרפואיים המקובלים לאקנה כוללים משחות אנטיביוטיות, תרופות אנטיביוטיות פומיות, תרופות הורמונליות ואיזוטרטינואין (רואקוטן).

טיפול פוטודינאמי רפואי הוכח כטיפול היעיל ביותר לאקנה בינונית וקשה, ללא תופעות הלוואי האפשריות מטיפול סיסטמי באקנה, כמו רואקוטן. זהו הליך רפואי לא פולשני, המבוסס על שיטה פיזיקלית חדשנית שמשלבת חשיפה לאור מיוחד, ומוצעת למי שאינו יכול, אינו רוצה, או חושש ליטול טיפול תרופתי.

הטיפול הפוטודינאמי מפחית את מספר החיידקים שעל העור ומצמצם את הפרשת הסבום, תוך יצירת פעילות נוגדת דלקת. הטיפול מתבצע במריחת חומצה אמינו- לבולאנית (ALA) או נגזרותיה. זו מופעלת בחשיפה לאור עם אורך גל מסוים, ובנוכחות חמצן. עקב הטיפול נוצרת תגובה פוטוכימית, שמשנה את הרכב התכשיר בתוך הרקמה לכדי יצירת פורפירין. פורפירין קיים בגופנו באופן טבעי. עם היווצרותו בטיפול הפוטודינאמי, הפורפירין גורם להרס תאים, כולל בלוטות חלב, ולהפחתה בהפרשת חלב הסבום. כמו כן, הפורפירין מסייע להפחתת כמות החיידקים בעור ולחסימת פתחי זקיקי
השיערה, ומוביל לתגובה נוגדת דלקת.

למידע נוסף

כיצד אנו מטפלים באקנה?

בד"ר לוינגר אסתטיקה רפואית אנו מציעים שילוב טיפולי ייחודי המביא לתוצאות דרמטיות בהעלמת האקנה, בנשים ובגברים כאחד.

השילוב כולל את הטיפולים הבאים:

 1. טיפול מבוסס גלי רדיו (RF) בעזרת מורפיאוס 8 בעוצמה נמוכה שיטת הפעולה של מורפיאוס 8 כוללת טיפול בעזרת מיקרו מחטים זעיר פולשניות עם טכנולוגיית גלי רדיו. המחטים הזעירות חודרות באופן מינימלי ובהתאם להתוויה הטיפולית, במוקדים רבים בעור הפנים. עם פעולת המכשיר, המחטים שדרכן עוברת אנרגיית חום גורמות לשינויים פיזיולוגיים ברקמת העור. הן יוצרות פציעות מבוקרות ומעודדות חידוש רקמות העור בשכבות העמוקות. הטיפול המקדים במורפיאוס 8 מקטין את פעילות בלוטות החלב, ובנוסף החירור של העור מאפשר מעבר טוב יותר של התכשיר המשמש לטיפול הפוטודינאמי. טכנולוגיית מורפיאוס 8 הוכחה קלינית כמשפרת רקמות תת-עוריות ועוריות באמצעות חימום. הטכנולוגיה מאושרת לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), מכון התקינה האירופי (CE) ומשרד הבריאות בישראל.
 2.  טיפול פוטודינאמי
  הטיפול הפוטודינאמי, המתבצע ללא הרדמה, מתחיל במריחת ג'ל ALA על אזורי הטיפול. לאחר מכן, שוכבים תחת נורות LED באור אדום וכחול. כבר לאחר הטיפול הראשון צפוי שיפור ניכר במצב האקנה. בדרך כלל, יש צורך ב-2-5 טיפולים פוטודינאמיים כדי להגיע לתוצאה הרצויה. הטיפול הפוטודינאמי מאושר לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), ומשרד הבריאות בישראל.

הטיפול המשולב מתבצע על ידי רופא מומחה, ומותאם באופן אישי למטופל/ת.

הטיפול מומלץ כ-3 שבועות לפני אירוע כמו חתונה או בת/בר מצווה, לשיפור משמעותי של מראה העור.

האם טיפול אקנה – טיפול פוטודינאמי ייחודי בעולם מתאים לי?

לקבלת פרטים נוספים ותיאום ייעוץ

טופס אסתטיקה

מפרגנים ברשת

יפית ג. בת 35

"עשיתי בוטוקס לראשונה בד"ר לוינגר והחוויה הייתה מצוינת. הרופאה גרמה לי להרגיש מאוד נוח, וענתה על כל שאלה שלי. הטיפול היה נטול כאבים, והכי חשוב – השגתי את המראה הרצוי לי. בזכות הטיפול, הדימוי העצמי התחזק, האיפור יושב הרבה יותר יפה על העור שלי. תענוג".

מירית ש. בת 27

"הגעתי לד"ר לוינגר אסתטיקה רפואית כמה חודשים לאחר ניתוח פלסטי באף. לצערי הניתוח גרם לחוסר סימטריה באף, מה שגרם לי לרגשות מאוד קשים. הדימוי העצמי שלי היה ברצפה. כשהרופא ראה אותי הוא מיד עודד אותי והסביר שאפשר לתקן חוסר סימטריה באף באופן פשוט עם חומצה היאלורונית. אחרי הטיפול כבר הרגשתי יותר טוב. היום אני שבוע אחרי ואני נראית מדהים. בדיוק כפי שקיוויתי להיראות לאחר הניתוח".

שגית ש. בת 31

"זו הפעם הראשונה שאני עושה טיפול בשפתיים. הרופא הסביר לי הכל אודות הטיפול וגרם לי להרגיש בנוח. אני נראית טבעית וממש שמחה על התוצאה".

תמי ע. בת 27

"מאז שאני זוכרת את עצמי השפתיים שלי דקות נורא. כשהגעתי לד"ר לוינגר אסתטיקה רפואית פחדתי שיציעו לי לעבות את השפתיים באופן מוגזם כמו בפילטרים. אבל אני שמחה לציין שהרופאה הרגיעה אותי וסיפרה שהמטרה היא תמיד לתת מראה טבעי לפנים. שבועיים אחרי הטיפול השפתיים שלי נראות טבעיות לחלוטין. אף אחד לא מאמין שעיביתי את השפתיים, אבל כולם אומרים לי שאני נראית מעולה".

שאלות ותשובות

 • מה עליי לציין בפני הרופא לפני הטיפול?

  יש לדווח לרופא על טיפול ברואקוטן, טיפול בנוגדי קרישה, טיפולים ססטמיים שפוגעים בריפוי פצע, ותרופות הפוגעות בפעולת מערכת החיסון. יש לציין נוכחות מחלות כמו סוכרת לא מאוזנת, מחלות דלקתיות של עור הפנים, ומחלות שגרימת פצע יכולה להביא להתפרצות של המחלה. אין לבצע טיפולים בהיריון ובזמן הנקה.

 • האם הטיפול כואב?

  כאב הוא עניין אישי. תיתכן תחושת עקצוץ קל.

 • מהו משך החלמת הפנים מהטיפול?

  ההחלמה תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם. לאחר הטיפול הפוטודינאמי עשויים להופיע גלדים, אודם או נפיחות קלה. יש להימנע מחשיפה לשמש בימים הראשונים.

 • מתי אראה שיפור במראה האקנה?

  ניתן לראות תוצאות כבר לאחר הטיפול הראשון. בדרך כלל, נדרשים שניים עד חמישה טיפולים.

 • כיצד עליי לנהוג לאחר טיפול פוטודינאמי?

  לאחר הטיפול מומלץ להימנע ממקורות חום כמו חשיפה לשמש, סאונה או ג’קוזי. אם ישנה אדמומיות בפנים, יש להימנע מטיפולי פנים.

  • יש לרחוץ פנים 2-3 פעמים ביום בעזרת סבון עדין, לייבש את העור בתפיפות
   עדינות, ולמרוח קרם לחות רפואי נטול חומרים כימיים.
  • יש לחבוש כובע רחב-שוליים, ולמרוח קרם הגנה כל שעתיים במשך ארבעה ימים
   לאחר הטיפול.
  • יש להימנע לחלוטין מחשיפה לשמש במשך שבוע לאחר הטיפול, כולל חשיפה
   לאור השמש דרך זגוגית החלון, ולהימנע מחשיפה לתאורה בהירה. לאחר שבוע,
   ניתן לצאת לשמש, אך להימנע מחשיפה ממושכת.
  • יש להימנע מפעילות גופנית בימים הראשונים לאחר הטיפול.
  • ניתן להתאפר לאחר החלמת הגלדים.

מאמרים ומחקרים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

המומחים שלנו

הרופאים שלנו הם בעלי ניסיון רב שנים באסתטיקה רפואית. כולם מבצעים עבודה מדויקת ועדינה תוך רגישות לרצונך ולצרכיך

חדשות

בחרנו עבורך בטכנולוגיות ובמוצרים החדשניים, היעילים, הבטוחים והאיכותיים ביותר

שירות אישי

אנו מבטיחים לך יחס אישי ברמה הגבוהה ביותר, לצד ליווי ותמיכה ככל שנדרש

דיוק

הפנים שלנו הם האיבר הכי חשוף בגופנו. לכן, כל ינוי חייב להיות מידתי ועדין. מותאם לצרכייך ומתאים לך בדיוק

אסתטיקה

רשת מרפאות ד"ר לוינגר אסתטיקה רפואית קמה מתוך מחויבות להנחיל ולהטמיע מצוינות בתחום האסתטיקה בסטנדרט הרפואי הגבוה ביותר, שכל כך מזוהה עם רשת "עיניים" של ד"ר לוינגר. באמצעות שימוש בחומרי הזרקה איכותיים לצד טכנולוגיות מתקדמות ובעזרת צוות רופאים מנוסים, אנחנו כאן כדי לאפשר לך להרגיש ולהיראות טוב.

למידע נוסף
עיניים - סטיקי

*בכפוף לתקנון