*3122
פגמניטציה בית שחי

# IPL | לייזר

כתמים וכהויות
בבית השחי והמפשעות

טשטוש כתמי היפר-פיגמנטציה בעור הגוף: בית השחי, מפשעות, בטן ועוד

תל אביב | ירושלים | באר שבע | חיפה

מהי פיגמנטציה?

פיגמנטציה היא שם כולל למצבים שונים הכרוכים בשינוי צבע העור. הצבע של העור, כמו גם צבע השיער והעיניים, נקבע על פי כמות ייצור פיגמנט המלנין בגוף. המלנין הוא פיגמנט חום-שחור הנוצר בשכבה הבזאלית של העור בתאי המלנוציטים, ונודד מעלה לעבר שכבת האפידרמיס של העור במטרה להגן על הגוף מפני קרינה.

בעיה בייצור המלנין עשויה להתבטא בהופעת שלושה סוגים של פיגמנטציה:

 1. ד-פיגמנטציה – אובדן פיגמנט המלנין, המוביל לכתמים בהירים עד כדי לבנים של העור.
 2. היפו-פיגמנטציה – ייצור כמות קטנה של פיגמנט המלנין, המוביל לכתמים בהירים על פני העור.
 3. היפר-פיגמנטציה – ייצור כמות גדולה מדי של פיגמנט המלנין, הגורם להופעת כתמי עור כהים יותר מהעור הרגיל.

בד"ר לוינגר אסתטיקה, אנו מציעים טיפול יעיל בהיפר-פיגמנטציה של עור הגוף, למשל: היפר-פיגמנטציה בבית השחי, היפר-פיגמנטציה במפשעה, היפר-פיגמנטציה בבטן ועוד.

למידע נוסף
פגמניטציה בית שחי 5
פגמניטציה בית שחי 6
לפני
אחרי
פגמניטציה בית שחי 4

מהן הסיבות להיפר-פיגמנטציה בעור הגוף?

 1.  דלקת בעור – במקרים בהם נוצר כתם כהה באופן משמעותי, הסיבה לכך בדרך כלל היא עקב החלמה מדלקת בעור. הדלקת לרוב כרוכה באלרגיה אדומה ומגרדת, ומשפיעה על הצטברות המלנין בעור. טיפול מוקדם בדלקת עשוי למנוע את התכהות העור.
 2. חשיפה לשמש – פיגמנט המלנין בולע קרינה באורכי גל שונים (בעיקר קרינה על-סגולה). עם חשיפה ממושכת לאור השמש, נוצר מלנין שהופך את העור לכהה יותר, כלומר שזוף או שנוצרים כתמים.
 3. גנטיקה – לאנשים עם גון עור כהה תיתכן נטייה להיפר-פיגמנטציה. לאנשים עם גון עור בהיר תיתכן נטייה לכתמי שמש.
 4. שינויים הורמונליים – למשל, הריונות.
למידע נוסף

סוגי כתמי היפר-פיגמנטציה נפוצים בעור הגוף

היפר-פיגמנטציה בבית השחי – כתמים כהים בבית השחי הם בעיה נפוצה, שעשויה להופיע בכל גיל. נשים הסובלות מהתופעה מעידות כי בשל הכתמים הן נמנעות מהרמת הידיים. התופעה שכיחה יותר בגון עור כהה.

היפר-פיגמנטציה במפשעה – כהויות באזור שבין הירכיים הן תופעה שכיחה מאוד בכל גון עור ובכל גיל. התופעה שכיחה יותר בגון עור כהה.

בד"ר לוינגר אסתטיקה אנו מציעים טיפול יעיל להסרת היפר-פיגמנטציה בגוף באמצעות טכנולוגיית לייזר חדשנית מוגנת בפטנט בשם הוליווד ספקטרה, המבוססת על שימוש באפקט פוטו אקוסטי.

כיצד פועלת טכנולוגיית הוליווד ספקטרה לטשטוש כתמי היפר-פיגמנטציה בעור הגוף?

שיטת הפעולה של הוליווד ספקטרה כוללת שימוש בפעימות לייזר אולטרה-קצרות היוצרות אפקט פוטו אקוסטי. הטיפול נעשה בעזרת שני אורכי גל; כשהארוך יותר מסוגל לחדור לעומק העור. יעילות הטיפול נעוצה בשילוב שני אורכי גל המאפשרים טיפול בכתמים שטחיים לצד טיפול בכתמים עמוקים. בזכות אורך הגל הארוך, הטיפול בהוליווד ספקטרה מאפשר טיפול גם בכתמים מולדים. בנוסף, למכשיר יש אפשרות לטיפול על בסיס מקטעים. ולכן האנרגיה שמחולקת למקטעים רבים מאפשרת טיפול עדין, תוך צמצום אדמומיות שעשויה להופיע אחרי הטיפול. התוצאה המתקבלת היא עור נקי מכתמי שמש והיפר-פיגמנטציה.

בזכות שימוש באורכי גל שונים של הטכנולוגיה, הוליווד ספקטרה מאפשר מגוון טיפולים, המתאימים לכל סוגי העור. המיכשור מתאים גם לטיפול בפנים. אזורי הטיפול בפנים כוללים את ארובות העיניים, המצח, הלחיים, הסנטר, קו הלסת והצוואר, וניתן לבצע את הטיפול בכל עונות השנה.

הטיפול מתבצע בדרך כלל במפגש אחד עד שניים, ללא זמן החלמה משמעותי.

טכנולוגיית הוליווד ספקטרה של חברת Lutronic העולמית מאושרת לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), מכון התקינה האירופי (CE) ומשרד הבריאות בישראל

כיצד פועלת טכנולוגיית IPL לטשטוש כתמי היפר-פיגמנטציה בעור הגוף?

בד"ר לוינגר אסתטיקה אנו מציעים טיפול להסרת היפר-פיגמנטציה בגוף בעזרת טכנולוגיית IPL פורצת דרך ועוצמתית של התחדשות העור. המיכשור החדשני מאפשר טיפול במגוון סוגי עור לאחר טיפול אחד או שניים בלבד. שיטת הפעולה של IPL, המכונה גם Selective photothermolysis, מפעילה אנרגיית אור ממוקדת שנקלטת בפיגמנט המלנין הכהה. קרן האור מחממת וצורבת את הפיגמנטים והופכת אותם לפסולת, שנספגת במערכת הלימפה ומסולקת מהגוף.

טכנולוגיית לומקה של חברת INMODEהישראלית, המבוססת על אנרגיה של פעימות אור אינטנסיביות (Intense Pulsed Light), מאושרת לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), מכון התקינה האירופי (CE) ומשרד הבריאות בישראל.

לומקה יעילה באופן ייחודי בהשוואה לטכניקות IPL אחרות, כיוון שהיא מספקת פי 3 יותר אנרגיית אור ממכשירים וותיקים. כמו כן, שביעות רצון המטופלים מהמכשיר גבוהה מאוד בזכות שיפור גון ואחידות העור לאחר סדרת טיפולים קצרה.

המיכשור מתאים גם לטיפול בפנים. אזורי הטיפול בפנים כוללים את ארובות העיניים, המצח, הלחיים, הסנטר, קו הלסת והצוואר, וניתן לבצע את הטיפול בכל עונות השנה.

האם טיפול כתמים וכהויות
בבית השחי והמפשעות מתאים לי?

לקבלת פרטים נוספים ותיאום ייעוץ

טופס אסתטיקה

מפרגנים ברשת

שריי שמאמי, בת 29

הייתי בסניף חיפה, חייבת לציין שהשירות הוא מעל ומעבר.
עשיתי טיפול ע"י ד"ר ישראלי ריטה, הטיפול הכי מקצועי שקיבלתי, וקיבלתי בעבר.
המנהלת מור מקסימה ואדיבה, דאגה לקבל אותי
מעכשיו לעכשיו, עם חיוך גדול ומקצועיות שיא.
ממליצה בחום , אתן לגמרי תצאו מרוצות ויפות

ענבל צ. בת 41

"אני מאוד שמחה שהגעתי לאסתטיקה ד"ר לוינגר. הרופא היה סבלני וקשוב, וקיבלתי טיפול עדין ותוצאה מצוינת שתאמה את כל הציפיות שלי".

ברוניה א. בת 66

"אני מאוד שמחה על הייעוץ האמין שקיבלתי בד"ר לוינגר. יש טיפולים שביקשתי לעשות אך לא המליצו לי לעשותם מפאת גילי המתבגר. תודה רבה לד"ר לוינגר".

גלית ד. בת 51

"קיבלתי שירות מצוין בד"ר לוינגר. החל מפקידות הקבלה המקסימות, דרך המנהלת הרפואית ועד הרופא המקסים והאדיב שטיפל בי. כולם היו כל כך הסברתיים. חוץ מזה, הטיפול שקיבלתי היה מצוין, ואני מתכוונת לחזור".

שאלות ותשובות

 • האם טיפול לטשטוש כתמי היפר-פיגמנטציה מתאים לי?

  אפשר לטפל באמצעות הטכנולוגיות IPL והוליווד ספקטרה בהיפר-פיגמנטציה בכל גווני העור. כמו כן, ניתן לטפל בעזרת המכשיר בכל אזור בגוף.
  יש לציין כי טכנולוגיית ה-IPL אינה מטפלת במקרים הבאים: נקודות חן, נגעים פיגמנטריים מולדים (סימני לידה), כתמי פיגמנטציה הורמונלית – מלזמה, וכן כתמים הנוצרים בעקבות תהליך דלקתי בעור כמו אקנה.

 • מה עליי לציין בפני הרופא לפני הטיפול?

  יש לדווח לרופא על חשיפה ממושכת לשמש ועל עור שזוף. כמו כן, יש להקפיד לדווח על טיפול ברואקוטן או על מצבים דלקתיים של העור.

 • האם הטיפול לטשטוש כתמי היפר-פיגמנטציה כואב?

  כאב הוא עניין אישי. הטיפול בדרך כלל אינו כואב.
  הטיפול עם לומקה מתבצע בעזרת ידיות מיכשור הכוללות זכוכית מקוררת. עם מגעה בעור מקבלים הגנה על השכבה העליונה של העור והפחתה של תחושת אי נוחות.
  הטיפול עם הוליווד ספקטרה עשוי לגרום לתחושות של חמימות ועקצוץ קל. עם זאת, ניתן למרוח חומר מאלחש לפני הטיפול, בהתאם לדרישת המטופלת או המטופל.

 • מהו משך ההחלמה מהטיפול?

  ההחלמה תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם.
  בטיפול עם לומקה, העור עשוי להיראות אדמדם במשך כחצי שעה עד שעה לאחר הטיפול. הכתמים הכהים יהפכו לכהים יותר באופן זמני לאחר טיפול מוצלח, ואז יתקלפו תוך שבוע או שבועיים.
  בטיפול עם הוליווד ספקטרה, העור בתחילה אדמומי ובהמשך הכתמים יתכהו. בטיפול בכתמים השטחיים ייתכן קילוף של העור.

 • מתי אראה שיפור במראה הכתמים?

  ניתן לראות שיפור משמעותי תוך שבוע עד שבועיים לאחר תחילת כל אחד מהטיפולים.

 • כמה זמן נמשכת סדרת הטיפולים עד לתוצאה משביעת רצון?

  התשובה תלויה במספר הטיפולים בסדרה, בהתאם להתוויית הרופא המטפל.
  בטיפול עם לומקה – לאחר כל מפגש טיפולי נדרשת המתנה של כחודש כדי להבטיח את התחדשות העור. לרוב לא נדרשים יותר משני טיפולים.
  בטיפול עם הוליווד ספקטרה, נדרש כטיפול אחד עד שניים. לאחר כל מפגש טיפולי נדרשת המתנה של כחודש כדי להבטיח את התחדשות העור.

 • למשך כמה זמן נשמרת תוצאת הטיפול לטשטוש כתמי היפר-פיגמנטציה?

  כתמי שמש והיפר-פיגמנטציה לא יחזרו לאחר הטיפול, אלא במקרים של חשיפה לשמש בלבד. יש להקפיד על מריחת קרם הגנה בכל יציאה מהבית, וכן לחבוש כובע ולהרכיב משקפי שמש.

 • כיצד עליי לנהוג לאחר הטיפול?

  מומלץ להימנע מחשיפה ממושכת לשמש ולהקפיד להשתמש בקרם הגנה, בעיקר כאשר יש אדמומיות בעור הגוף. כמו כן, יש להימנע מטיפולים או מתכשירים שמגבירים אדמומיות בעור.

 • מהן תופעות הלוואי של הטכנולוגיות לטיפול בכתמי היפר-פיגמנטציה?

  בטיפול עם לומקה, לפעמים ישנן תגובות עור קלות, כמו אודם, אך אלו בדרך כלל חולפות מעצמן תוך מספר שעות ועד היום למחרת. תיתכן רגישות לאור השמש בשעות שלאחר הטיפול. מסיבה זו, מומלץ להימנע מאור שמש ישיר, ובמיוחד משיזוף.
  חלק מהמטופלים מדווחים על התכהות נמשים לאחר הטיפול. ההכהייה היא זמנית ומשמעותה למעשה ,שהטיפול הגיע בהצלחה ליעדו בעור. האור הנספג גורם לצבע הכהה להתפרק ולעור להתקלף במהלך השבוע או השבועיים הבאים לאחר הטיפול.

  בטיפול עם הוליווד ספקטרה, תופעת הלוואי היא מינימלית וכוללת אדמומיות, התכהות וקילוף הכתמים.
  אם האדמומיות אינה חולפת אחרי מספר ימים יש לפנות למרפאה לצורך בדיקה, טיפול וייעוץ עם הרופא המטפל.

 • כמה עולה טיפול לטשטוש כתמי היפר-פיגמנטציה בעור הגוף?

  עלות הטיפול נקבעת לאחר בדיקה וייעוץ, ובהתאם להתוויה הרפואית המותאמת עבורך.

מאמרים ומחקרים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

המומחים שלנו

הרופאים שלנו הם בעלי ניסיון רב שנים באסתטיקה רפואית. כולם מבצעים עבודה מדויקת ועדינה תוך רגישות לרצונך ולצרכיך

חדשות

בחרנו עבורך בטכנולוגיות ובמוצרים החדשניים, היעילים, הבטוחים והאיכותיים ביותר

שירות אישי

אנו מבטיחים לך יחס אישי ברמה הגבוהה ביותר, לצד ליווי ותמיכה ככל שנדרש

דיוק

הפנים שלנו הם האיבר הכי חשוף בגופנו. לכן, כל ינוי חייב להיות מידתי ועדין. מותאם לצרכייך ומתאים לך בדיוק

אסתטיקה

רשת מרפאות אסתטיקה ד"ר לוינגר קמה מתוך מחויבות להנחיל ולהטמיע מצוינות בתחום האסתטיקה בסטנדרט הרפואי הגבוה ביותר, שכל כך מזוהה עם רשת "עיניים" של ד"ר לוינגר. באמצעות שימוש בחומרי הזרקה איכותיים לצד טכנולוגיות מתקדמות ובעזרת צוות רופאים מנוסים, אנחנו כאן כדי לאפשר לך להרגיש ולהיראות טוב.

למידע נוסף
עיניים - סטיקי

*בכפוף לתקנון