*3122

איך מעלימים קמטים בפנים?

קשה להתחמק מנזקי הזמן. כלפי חוץ, אנחנו רואים עם ההזדקנות שינויים רבים כשאחד מהבולטים בהם, וגם כזה המיוחס כמעט תמיד להשפעות הגיל הוא הופעת הקמטים, בעיקר באזור הפנים. אך בעידן המודרני, גם כשהגיל מתקדם הנפש לא פעם נשארת צעירה ומבוגרים רבים מעוניינים לדעת איך מעלימים קמטים בפנים, להצערת המראה כך שיתאים לתחושה שלנו. במאמר הבא נסביר כיצד מעלימים קמטים בפנים.

שאלת מיליון הדולר שמטרידה לא מעט נשים וגברים היא איך מעלימים קמטים בפנים? הסיבה ששאלה זו מטרידה לא מעט נובעת מכך שנדירים האנשים שלא יחוו קמטים בפניהם בשלב כזה או אחר בחיים. הסיבה לכך ברורה- הזמן עושה את שלו. אבל לא רק, גם השמש והגנטיקה. שאלנו את המומחים של מרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר, האם יש מה לעשות בנדון. התשובה לכך היא חד משמעית כן והיא הרבה יותר זולה ממיליון דולר… מידע חשוב בפניכם בנושא מילוי קמטים, קמטי הבעה במצח, קמטים בלחיים, קמטי כעס בין הגבות, וקמטים בצידי העיניים.

מילוי קמטים

גיל, גנטיקה והסביבה הם 3 הגורמים הדומיננטיים שגורמים להופעתם של קמטים, קמטוטים וסדקים בעור הפנים. עם התקדמות הגיל חלה בגוף באופן טבעי ירידה ברמת החומצה היאלורונית, בקולגן, בתאי השומן והאלסטין, וכן אובדן מסת עצם – כל אלה יגרמו לכך שהפנים יאבדו מנפחם, צורת הפנים תשתנה, קו הלסת נעלם, קמטי ההבעה נחרצים וכח הכבידה מושך עור הפנים הרפוי שלנו כלפי מטה. גם השמש 'תורמת' לפגיעה בעור הפנים כאשר חשיפה לא מבוקרת לשמש יוצרת כתמי שמש, סדקים, יובש, גוון לא אחיד והעור מאבד מגמישותו, מהחיוניות שלו ומהעובי שלו. התוצאה של תהליך טבעי ונפוץ זה הוא עור פנים שמוט ורפוי.

נהוג להבחין בין 3  סוגי אזורי קמטים:

  1. בשליש העליון של הפנים (מצח וצידי עיניים).
  2. בשליש האמצעי של הפנים (אזור הלחיים והאף).
  3. בשליש התחתון (מתחת לאף, באזור השפתיים, וסנטר)

בשליש העליון של הפנים
הכוונה לקמטים דינמיים הנוצרים כתוצאה מפעולות חוזרות ובלתי נשלטות של שרירי הפנים.
מה עושים כדי להעלים קמטים מסוג זה? התשובה היא הזרקה של 'בוטולינום טוקסין' הלוא הוא ה-'בוטוקוס' המוכר אשר עוזר להרפות ולהחליש שרירים אלה.

בשליש האמצעי של הפנים / אזור הלחיים והאף
הכוונה לקמטים שנוצרים כתוצאה מאבוד נפח בלחיים ובאף. מה עושים כדי להעלים קמטים מסוג זה? הזרקת חומצה היאלורונית.

בשליש התחתון של הפנים
הכוונה לקמטים הנוצרים כתוצאה מצניחת הפנים. קמטים אלה נוצרים בעקבות הזדקנות וצניחת הפנים והם נחשבים לקמטים עמוקים ויציבים.
מה מומלץ לעשות כאשר מופיעים קמטים מסוג זה? במקרה כזה מרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר מציעה הזרקות באמצעות חומצה היאלורונית.
נעמוד להלן בקצרה על ההבדל בין בוטוקוס וחומצה היאלורונית.

בוטולינום טוקסין-בוטוקוס

חלבון טבעי המרפה ומחליש את השרירים. למעשה מדובר ברעל עוצמתי המוחדר לגוף בכמות מזערית וגורם לשיתוק מקומי של השריר.

האם הטיפול נעשה תוך שימוש בחומר אילחוש?
נעשה שימוש בקרם אילחוש.

כמה זמן הטיפול מחזיק מעמד?
מחזיק מעמד לרוב 3 עד 5 חודשים ויתכן אף יותר, תלוי בגורמים נוספים.

האם הטיפול הפיך או שהמראה נשאר לצמיתות?
הפיך

לאיזה צורך בדרך כלל משמש הטיפול?
למילוי קמטים דינמיים הנמצאים לרוב בשליש העליון של הפנים.

חומצה היאלורונית

נוצרת באופן טבעי בגוף. מולקולה גדולה רב סוכר.

האם הטיפול נעשה תוך שימוש בחומר אילחוש?
נעשה שימוש בקרם אילחוש.

כמה זמן הטיפול מחזיק מעמד?
בין 6 חודשייםל18 חודשיים, תלוי בגורמים נוספים.

האם הטיפול הפיך או שהמראה נשאר לצמיתות?
הפיך

לאיזה צורך בדרך כלל משמש הטיפול?
למילוי קמטים עמוקים ויציבים, לתיקון שקעים ואי סימטריה. ניתן לייצר באמצעותה עצמות לחיים גבוהות, למלא את השפתיים, לפסל את האף, להחיות את העור, לעצב את הסנטר והלס, להעניק לעור מראה זוהר.

ואולם, לא בכל מצב ניתן לבצע הזרקות. יש לידע את הרופא במידה וידוע כי קיימות מחלות עור, מחלות זיהומיות (הרפס למשל), מחלות קולגן. לא ניתן לבצע הזרקה אם כבר הוזרק חומר מילוי קבוע. וגם הזרקה בזמן הריון והנקה הינה אסורה.

בנוסף חשוב לציין שבשביל ליהנות  מהתוצאות הטובות של ההזרקה ולהפחית את הסיכון לתופעות לוואי, הקפדה על ההנחיות של הרופא הינן חשובות מאוד, כמו למשל הימנעות מפעילות גופנית ב-24 שעות הראשונות, עיסוי פנים ושימוש בספוגיות איפור ב- 48 השעות הראשונות. בנוסף, יש להקפיד על

ניקוי פנים. כן ניתן להניח קרם הרגעה, עדיף טבעי, ולעסות בעדינות את הפנים במידה וישנה רגישות בימים הראשונים ועד שבועיים מההזרקה. במקרים חריגים מומלץ וחשוב להיוועץ עם הרופא המטפל.

איך מעלימים קמטים בפנים (2)
התוצאות עשויות להשתנות מאדם לאדם

 

קמטי הבעה במצח

זה קורה בצורה טבעית, עור הפנים מזדקן ונוצרים קמטי הבעה בין הגבות, בצידי העיניים וגם במצח. כיצד הם נוצרים? בזמן שאתם בכלל לא שמים לב, שרירי הפנים שלכם עובדים שעות נוספות. כן, גם בלילה. פעולה מאומצת זו, כמו גם חשיפה לאור השמש בצורה רבה, תורמים ליצירתם. בחלק מהמקרים קמטי הבעה נחשפים רק כשמחייכם ובחלק אחר של המקרים הם סטטיים וגלויים גם ללא מאמץ.

איך מעלימים קמטים בפנים בסוג הקמטים הזה במרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר? נא הכירו את ה'בוטולינום טוקסין' או בשמו העממי 'בוטוקוס'. למעשה הבוטוקוס מרפה ומחליש את השרירים ובכך עוצר את העמקת הקמט ומונע היווצרותו של קמט חדש. במידה וידוע לכם על רגישות לחומר או קיימות מחלות עצב או שריר, יש לדווח עליהן מראש לצוות המטפל. השפעת הבוטוקס נמשכת בין 3- 5 חודשים, כאמור.

הטיפול מתבצע אחרי אילחוש מקומי כתוצאה מתחושת אי נוחות שעלולה להיגרם כתוצאה מההזרקה, והוא נעשה בצורה מהירה, תוך דקות בודדות, בבטיחות ובדיוק מרביים, עם מיעוט תופעות לוואי. את התוצאה של טישטוש הקמטים ניתן לראות לאחר ימים בודדים.

במרפאת אסטיקה ד"ר לוינגר משתמשים בנוסף גם בחומצה היאלורונית כאשר מדובר בקמטים עמוקים, אשר טיפול בבוטוקוס לבדו לא יספיק ולכן נעשה שילוב של שני החומרים יחד. חומצה היאלורונית היא חומצה הקיימת בצורה טבעית בגופינו והיא מעניקה לעור הפנים את הלחות והגמישות החסרים לו. גם כאן מדובר בטיפול מדויק מאוד, עם מיעוט תופעות לוואי באופן יחסי. בזמן הריון והנקה אין לבצע טיפולים.

כיצד ניתן להפחית את הסיכון לתופעות לוואי בצורה משמעותית? השילוב בין שימוש בחומרים איכותיים לבין ידיים מיומנות ומנוסות מפחית באופן משמעותי את האפשרות להופעתם של תופעות לוואי. כמו כן, הקפדה על הנחיות הרופא לאחר ביצוע ההזרקות הינה קריטית להצלחתו של הטיפול. בכל מצב, תופעות הלוואי האפשריות כדוגמת נפיחות, אדמימות, שטפי דם במידה והופיעו, הן יהיו זמניות. בכל מצב תמיד ניתן להיוועץ עם הרופא המטפל.

קמטי כעס בין הגבות

קמטים אלה מכונים גם 'קמטי הגלבלה', 'העין השלישית' או 'קמטי זעף'. קמטים אלה ממוקמים מעל האף ועל המצח, אזור המכונה 'הגלבלה' והם קמטים אנכיים. הם נוצרים עם הזמן, כתוצאה מהזדקנות העור, והם מופיעים כתוצאה מפעילות השרירים באזור זה. גורם נוסף שיכול להשפיע על היווצרותם הוא חשיפה בלתי מבוקרת לשמש.

גם כאן הטיפול המוצע במרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר הוא טיפול בבוטוקוס, וטיפול משולב בבוטוקוס וחומצה היאלרונית, במידת הצורך ובמקרים בהם ומדובר בקמטים עמוקים. מדובר בטיפול שאורך דקות בודדות עם מיעוט תופעות לוואי כאשר והחומרים המוזרקים הם חומרים איכותיים המוזרקים על ידי רופאים מיומנים.

חשוב לשמור על ההנחיות של הרופא לאחר ביצוע ההזרקות ובכלל זה: על מנת שהבוטוקוס לא יתפזר יש להימנע מהורדת הראש מטה      במשך 4 שעות לאחר הטיפול, ב- 24 השעות הראשונות להימנע מפעילויות המשפיעות על זרימת הדם ודילולו,      בשבועיים הראשונים יש להימנע מעיסויי פנים ושפשופים. התוצאות לא יאחרו לבוא ועד כשבועיים מהטיפול השינוי יושלם ויתייצב. בכל מקרה של ביצוע הזרקות בכל אזור שהוא, יש לעדכן את הרופא המטפל ולהיוועץ עימו במקרים של נטילת מדללי דם או במקרה של הופעת כאבי ראש מרובים.

קמטים בצידי העיניים

אזור העיניים הוא אזור נפוץ יותר להופעת קמטים לעומת אזורים אחרים בפנים ובדרך כלל האזור הראשון "לזכות" בקמטים בעור. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהעור באזור זה עדין מאוד ונעדר בלוטות שומן שמסייעות למנוע את אותם קמטים. מסיבה זו מדובר גם בסוג קמטים שקשה מאוד להימנע מהם. במהלך היום השרירים בצידי העיניים זזים עשרות פעמים, גם אם אתם לא שמים לב לכך וגם בלילה בזמן שינה. גם כאן, חשיפה לשמש יכולה לתרום ולהוסיף להיווצרות הקמטים סביב העיניים.

בדומה לטיפול בסוגים האחרים של הקמטים, גם כאן מוצע טיפול הזרקות באמצעות בוטוקוס ותוספת חומצה היאלורונית, במידת הצורך, אשר יודעים למלא את הקמטים והקמטוטים לפרקי זמן זמניים. כמובן, שלמרות הדמיון בתיאור הטיפול בין שלושת סוגי הקמטים, בכל פעם יש לערוך התאמה אישית של המינונים, למצוא את נקודות ההזרקה המדויקות ולהתייחס לפרמטרים אישיים רבים. כאן בדיוק באה לידי ביטוי המומחות של צוות מרפאת האסתטיקה של ד"ר לוינגר.

לסיכום

איך מעלימים קמטים בפנים? ב- 3 מילים, אסתטיקה ד"ר לוינגר. המרפאה בעלת הניסיון הרב זוכה להצלחה רבה בזכות החומרים האיכותיים, הצוות הרפואי המנוסה, והשאיפה להגיע לדיוק מושלם אצל כל לקוח ולקוחה. פנו למרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ והתאמה.

לבדיקת התאמה ללא עלות השאירו פרטים או צרו קשר

*3122
טופס אסתטיקה

פוסטים קשורים

בחזרה לבלוג »
עיניים - סטיקי

*בכפוף לתקנון