*3122
פילינג כימי רפואי

# פילינג כימי

פילינג כימי רפואי

פילינג רפואי לחידוש העור ולקבלת עור זוהר, חיוני ורענן

תל אביב | ירושלים | באר שבע | חיפה

מהו פילינג רפואי?

פילינג רפואי הוא הליך כימי שנועד לקלף שכבות של העור, על מנת לגרום לצמיחת עור חדש, ללא מנגנוני ההפרעה של תהליך ההזדקנות.
ישנם שלושה סוגי קילופי עור: שטחיים, בינוניים ועמוקים. קילוף שטחי מסיר בדרך כלל את השכבה החיצונית של העור, האפידרמיס; קילוף עור בינוני מסיר את החלק העליון של שכבת העור האמצעית, הדרמיס, וקילוף עמוק מגיע גם לחלק העמוק יותר של הדרמיס.

למידע נוסף
לפני
אחרי

כיצד בנוי העור שלנו?

כדי להבין את מהות הפילינג או הקילוף בעברית, מומלץ להכיר את מבנה העור. העור מורכב משלוש שכבות:

 1. אפידרמיס –  השכבה החיצונית של העור. שכבה דקה זו מורכבת ממספר שכבות של תאים הנקראים קרטינוציטים, המייצרים חלבון בשם קרטין. הקרטין מספק לעור את קשיחותו ועמידותו בפני מים, והוא גם עוזר בהגנה על העור מפני חומרים מזיקים ומיקרואורגניזמים. בנוסף, שכבת האפידרמיס מכילה תאים הנקראים מלנוציטים, המייצרים את הפיגמנט מלנין, שנותן צבע לעור, לשיער ולעיניים.
 2. דרמיס – השכבה האמצעית של העור. שכבת הדרמיס נמצאת מתחת לאפידרמיס, והיא החלק העבה ביותר של העור. הדרמיס מכיל כלי דם, עצבים ובלוטות שמייצרות זיעה ושומן. אלו עוזרים לווסת את טמפרטורת הגוף, מספקים חומרי הזנה לעור ומגנים עליו מפני נזקים. הדרמיס מכיל גם רשת סיבי קולגן ואלסטין. חלבון הקולגן מעניק לעור עמידות וחוזק, בעוד שהחלבון השני בשכיחותו אלסטין אחראי על הגמישות של העור. סיבים אלה מאפשרים לגופנו לנוע בקלילות, וליהנות מעור חזק שלא נקרע בתנועה או במתיחה.
 3. היפודרמיס – השכבה הפנימית ביותר של העור. מתחת לדרמיס נמצאת ההיפודרמיס או הרקמה התת-עורית, המורכבת ברובה מתאי שומן וכלי דם. היא מסייעת לבידוד הגוף, משמשת כסוג של ריפוד ומחברת את העור ליתר רקמות הגוף.
למידע נוסף

מהם השינויים שמתרחשים בעור עם הגיל?

עם עליית הגיל, קצב החלפת התאים בעור וחידושם יורד.

 • שינויים באפידרמיס. שכבת הקרן, החלק החיצוני ביותר של האפידרמיס, מתעבה. לעומתה, שכבת הבסיס הפנימית יותר הולכת ומדלדלת. כתוצאה מכך, מאבד העור את זוהרו והוא הופך עמום וצהבהב עם שינויים בפיזור הפיגמנט מלנין והופעת כתמים חומים ובהירים בעור. 
 • שינויים בדרמיס העור מתייבש בהדרגה, עקב ירידה בפעילות בלוטות החלב. סיבי הקולגן והאלסטין מתמעטים והמבנה שלהם ניזוק. כתוצאה מכך, מאבד העור את גמישותו ומופיעים בו קמטוטים וקמטים. כמו כן, בעקבות הנזק לסיבים התומכים בדפנות כלי הדם ושבירות מוגברת של כלי הדם, מופיעים נגעי עור ושטפי דם. 
 • שינויים בהיפודרמיס השומן התת-עורי מתנוון וכתוצאה מכך הפנים נראים גרומים יותר וכלי הדם מתבלטים. 
 • שינויים בשרירים היחלשות השרירים התת-עוריים גורמת לנפילת העור. 

זמן ההחלמה מטיפול פילינג:
ההחלמה תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם. ככלל, לקילוף השטחי זמן החלמה לא משמעותי. לקילוף הבינוני זמן החלמה של כשבוע ולקילוף העמוק זמן החלמה של כשבוע עד 10 ימים יש לזכור שלאחר קילוף העור, העור החדש ורדרד יותר למשך תקופה.

באסתטיקה ד"ר לוינגר אנו מציעים טיפולי פילינג כימי בשלוש שיטות:

 • קילוף עור כימי שטחי להסרת שכבת האפידרמיס
  קילוף עור שטחי מיועד לטיפול בעור צעיר לטיפול לטובת רענון, שיפור, טשטוש כתמי עור וטיפול באקנה.
  הטיפול נעשה באמצעות החומרים הבאים: חומצות אלפא-הידרוקסיות, חומצה סליצילית, תמיסת ג'סנר, וחומצה טריכלורואצטית עד ריכוז של 15%.
  קילוף שטחי כרוך בצריבה קלה ואינו דורש הרדמה או משככי כאב.
  להשגת התוצאה הרצויה, יש צורך בסדרה של שלושה קילופים בהפרשי זמן של כחודש. הטיפול מלווה בקילוף עור קל בלבד ולכן זמן ההחלמה אינו משמעותי. כדי לשמור על תוצאות הטיפול יש לחזור על הטיפול אחת לשנה.
 • קילוף עור כימי בינוני להסרת האפידרמיס והדרמיס העליון 
  קילוף עור בינוני משפר נזקי שמש וסימני הזדקנות העור, בהם כתמים, נגעים טרום-סרטניים וקמטוטים עדינים.
  הטיפול נעשה באמצעות החומרים הבאים: תמיסה טריכלורואצטית בריכוז מעל 30% או בשילוב תמיסת ג'סנר.
  הטיפול עלול לצרוב במהלך הטיפול. בהתאם לכך, לעיתים יש צורך במתן משככי כאבים ובהקלה באמצעות מאוורר. לאחר סיום הטיפול, אין כאבים.
  להשגת תוצאה רצויה, דרוש לרוב טיפול בודד. נדרשת החלמה של עד שבוע ימים. הטיפול מלווה בקילוף הנראה לעין, והעור החדש נשמר ורדרד למשך תקופה של עד ארבעה שבועות.
 • קילוף עור כימי עמוק להסרת האפידרמיס עד בסיס הדרמיס
  קילוף עמוק מעלים כתמי פיגמנטציה, מחליק קמטים, מסיר נגעים טרום-סרטניים ומטשטש צלקות אקנה, ואף יוצר אפקט של מתיחת עור.
  הטיפול נעשה באמצעות החומר הפעיל פנול.
  קילוף עמוק נעשה תחת טשטוש או הרדמה קלה. בתום מריחת התמיסה, חובשים את הפנים במסיכת פלסטרים למשך יממה. עם הסרת המסיכה למחרת יום הטיפול, מכסים את הפנים באבקה אנטיספטית למשך 5 ימים.
  עור הפנים יהיה אדמומי במשך כ-3 חודשים ולאחר מכן, תיתכן הבהרה של גוון העור.
  בזכות פילינג כימי עמוק, העור בונה את עצמו מחדש והתוצאות נשמרות לשנים ארוכות.

האם טיפול פילינג כימי רפואי מתאים לי?

לקבלת פרטים נוספים ותיאום ייעוץ

טופס אסתטיקה

מפרגנים ברשת

יפה גדיש, בת 58

זכיתי לטיפול מקצועי ומסור על ידי הרופאה ד״ר ריטה ישראלי. לאור העובדה שיש ברקע שלי מחלה אוטואימונית שקטה. עשינו תיאום ציפיות והגענו לתמימות דעים באשר להיקף הטיפול.
חוויית הטיפול הייתה מאוד טובה. הרופאה הייתה מרגיעה וקשובה . הטיפול היה מקצועי חשתי את ההשתדלות של הרופאה להפיק את המיטב מהטיפול הראשוני. אכן הייתי שלווה
. ד״ר ישראלי ניחנה ברגישות אנושית מופלאה .על כן אני מביעה תודות ורחשי כבוד

ענבל צ. בת 41

"אני מאוד שמחה שהגעתי לאסתטיקה ד"ר לוינגר. הרופא היה סבלני וקשוב, וקיבלתי טיפול עדין ותוצאה מצוינת שתאמה את כל הציפיות שלי".

ברוניה א. בת 66

"אני מאוד שמחה על הייעוץ האמין שקיבלתי בד"ר לוינגר. יש טיפולים שביקשתי לעשות אך לא המליצו לי לעשותם מפאת גילי המתבגר. תודה רבה לד"ר לוינגר".

אבי ש. בן 43

"בתחום האסתטי נדיר שנותנים מקום לאסתטיקה של הגבר. בד"ר לוינגר קיבלתי רושם אחר לחלוטין. הרופא שטיפל בי סיפר שהוא בעצמו מטופל באסתטיקה רפואית. אני שמח על ההזדמנות להרגיש ולהיראות צעיר יותר".

גלית ד. בת 51

"קיבלתי שירות מצוין בד"ר לוינגר. החל מפקידות הקבלה המקסימות, דרך המנהלת הרפואית ועד הרופא המקסים והאדיב שטיפל בי. כולם היו כל כך הסברתיים. חוץ מזה, הטיפול שקיבלתי היה מצוין, ואני מתכוונת לחזור".

אתי לוי

אתי לוי

מנהלת השיווק של אסתטיקה ד"ר לוינגר שלום, ברצוני לשבח ולהביע את הערכתי הרבה לטיפול הסופר מקצועי והלבבי שקיבלתי במספר טיפולים שעשיתי בסניף חוצות המפרץ. כל צוות הקליניקה מסביר פנים וכולן עובדות מהלב ומהנשמה. ד"ר גביש רופאה בחסד עליון עם ידי זהב, מור מנהלת הסניף כה איכפתית והכל מתקתק בזכותה, ליז אלופה וכולן לבביות ומרגישים שהכל יוצא מהלב. אני ממליצה בחום לכל מי שאני מכירה להגיע לסניף ולקבל יחס וייעוץ הכי מקצועי לטיפולים מעולים. חג שמח ואמן שהחטופים ישובו

שאלות ותשובות

 • מה עליי לציין בפני הרופא לפני הטיפול?

  יש לדווח לרופא על מצבך הרפואי הכולל ובפרט לציין מחלות עור, מחלות קולגן, ומחלות פעילות זיהומיות כמו הרפס. אין לבצע טיפולים בהיריון ובזמן הנקה.

 • האם טיפול פילינג רפואי כימי כואב?

  כאב הוא עניין אישי. ככלל, טיפול שטחי אינו כרוך בכאב ואינו דורשו אילחוש או הרדמה. לעומת זאת, הטיפול הבינוני העמוק עשוי לגרום לאי נוחות ולכן נעשה תחת טיפול במשככי כאבים או הרדמה.

 • מהו משך החלמת הפנים מהטיפול?

  ההחלמה תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם. ככלל, לקילוף השטחי זמן החלמה לא משמעותי. לקילוף הבינוני זמן החלמה של כשבוע ולקילוף העמוק זמן החלמה של כשבוע עד 10 ימים יש לזכור שלאחר קילוף העור, העור החדש ורדרד יותר למשך תקופה.

 • למשך כמה זמן נשמרת תוצאת הטיפול בפנים?

  התשובה אישית ותלויה בסוג הטיפול ובנתוניו האישיים של כל מטופל. לרוב, לפילינג טיפולי תוצאות ארוכות טווח.

 • מהן תופעות הלוואי?

  תופעות הלוואי עלולות לכלול: אודם מתמשך, הפרעות פיגמנטציה כמו היפו-פיגמטציה או היפר-פיגמנטציה, קו תיחום בין אזור מטופל לאזור לא מטופל, זיהום, הצטלקות, התפרצות אקנה, נגעי מיליה. 

מאמרים ומחקרים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

המומחים שלנו

הרופאים שלנו הם בעלי ניסיון רב שנים באסתטיקה רפואית. כולם מבצעים עבודה מדויקת ועדינה תוך רגישות לרצונך ולצרכיך

חדשות

בחרנו עבורך בטכנולוגיות ובמוצרים החדשניים, היעילים, הבטוחים והאיכותיים ביותר

שירות אישי

אנו מבטיחים לך יחס אישי ברמה הגבוהה ביותר, לצד ליווי ותמיכה ככל שנדרש

דיוק

הפנים שלנו הם האיבר הכי חשוף בגופנו. לכן, כל ינוי חייב להיות מידתי ועדין. מותאם לצרכייך ומתאים לך בדיוק

אסתטיקה

רשת מרפאות אסתטיקה ד"ר לוינגר קמה מתוך מחויבות להנחיל ולהטמיע מצוינות בתחום האסתטיקה בסטנדרט הרפואי הגבוה ביותר, שכל כך מזוהה עם רשת "עיניים" של ד"ר לוינגר. באמצעות שימוש בחומרי הזרקה איכותיים לצד טכנולוגיות מתקדמות ובעזרת צוות רופאים מנוסים, אנחנו כאן כדי לאפשר לך להרגיש ולהיראות טוב.

למידע נוסף
עיניים - סטיקי

*בכפוף לתקנון