*3122

תוכן פרסומי

11 עובדות על הזרקות חומצה היאלורונית ובוטוקס

כבר בעשור השלישי לחיינו אנחנו עשויים לגלות על פנינו סימנים ראשונים של הזדקנות, כמו כתמי עור קלים וקמטוטים.

אפשר לדחוק את תופעות הגיל ולנסות להתנגד לכוח המשיכה באופן טבעי עם הרגלים טובים כמו שתייה מרובה של מים, הגנה מפני השמש, פעילות גופנית סדירה, הימנעות מעישון, תזונה טובה והקפדה על שינה. להרגלים חשובים אלה ניתן גם לצרף טיפולי זעיר פולשניים כמו הזרקת בוטוליניום טוקסין (המוכר בשמו העממי "בוטוקס") וחומרי מילוי ושיפור העור כמו חומצה היאלורונית. כל אלה יחדיו – יכולים לסייע בעיכוב את סימני הזמן לפני כל טיפול הזרקה, כדאי להבין את חשיבות הדיוק שבטיפול, חשיבות ההכשרה והניסיון של הרופא המטפל וכן את חשיבות איכות החומרים המוזרקים. הנה כמה עובדות על הזרקות:

 • הזרקות הן טיפול רפואי – לא קוסמטי!
  האם ידעתם שבוטוקס* היא תרופת מירשם? רק רופא מורשה לרשום ולהזריק את התרופה. גם לחומצה היאלורונית, שאינה תרופת מרשם, שימושים רפואיים לטיפול בבעיות שונות כגון כאבים במפרקים, טיפול בפצעים, צלקות ועוד.
  מדובר בחומרים בטוחים יחסית, להם שימושים נרחבים בעולמות הרפואה (מלבד אסתטיקה), ועם זאת, מומלץ לבדוק תמיד שהחומרים הם מאיכות טובה ומחברות מובילות. בנוסף, מומלץ לוודא שמי שיעניק לכם את הטיפול הוא אך ורק רופא/ה בעל הכשרה וניסיון באסתטיקה רפואית. כדי להימנע מחוסר נעימות, תוצאות לא טובות וסיבוכים, מומלץ להגיע למקום מסודר בעל מוניטין הגון.
 • מהו בוטולינום טוקסין (בוטוקס) ?
  בוטולינום טוקסין הוא רעלן, המיוצר על ידי חיידק הבוטולינום. בהזרקת הבוטולינום טוקסין מתחת לפני העור, הוא גורם לשיתוק השריר דרך חסימת הקשר בין העצב לשריר. כך למעשה, החומר מחליש את פעולת השריר ומקהה את נראותם של הקמטים הדינאמיים הנוצרים בשליש העליון של הפנים; במצח, בין הגבות ובצדי העיניים, ובאזורים נוספים בפנים. היות שהבוטולינום טוקסין מחליש שריר, ניתן לפתור בעזרתו שלל בעיות אסתטיות נוספות כגון חיוך סוס, חיוך ארנב, סנטר במראה תפוזי וכדומה. ראוי לציין כי השימוש הרפואי בבוטולינום טוקסין נרחב יותר מאשר רק באסתטיקה רפואית. הוא משמש לטיפול בעוויתות שרירים, להרפיית התכווצויות שרירים, לטיפול בפזילה, בתסמונת השלפוחית הרגישה, לטיפול בהזעת יתר, וכן לטיפול במיגרנות ובכאבים נוספים.
  השפעתו של הבוטוקס פגה לאחר כ-3 עד 6 חודשים ממועד הזרקת החומר, כאשר למעשה, הגוף מפרק את הבוטולינום טוקסין ומייצר חלבונים חדשים שמכווצים את השריר.
 • חומצה היאלורונית נמצאת באופן טבעי בגוף
  חומצה היאלורונית מיוצרת באופן טבעי בגוף של כל אחד מאיתנו, אך כמות הייצור פוחתת עם הגיל. במצב טבעי היא מסייעת בספיחת לחות ונפח לעור.
  סוג החומצה שמשתמשים בו להזרקה אינו זהה לזה שבגופנו. הסיבה לכך היא שאם נשתמש בחומר זה בתצורתו הטבעית – הוא יתפרק מהר מאוד ולא יאפשר שינוי ארוך טווח. כדי להפוך את החומצה ההיאלורונית ליציבה יותר, מייצרים חומצה היאלורונית סינטטית שעוברת תהליכי צילוב.
 • מה פתאום חומצה?
  חומצה היאלורונית, היא מולקולה גדולה של רב-סוכר הנמצאת ברקמות רבות בגופנו, כגון: עצמות סחוסים, רצועות וכמובן גם בעור. עם קשירת מספר רב של מולקולות זו לזו, החומצה ההיאלורונית מסוגלת לייצר נפחים, דבר המאפשר לה להפוך לחומר מילוי וכך לסייע במילוי שקעים, קמטים, צלקות ועד פיסול הפנים והדגשת קווי מתאר שבהם.
 •  חומרים מאושרים על ידי משרד הבריאות וארגוני הבריאות בעולם
  כדי להרגיש בטוחים, כדאי להגיע למקום מסודר ואמין, בו משתמשים בחומרי הזרקה המאושרים על ידי ארגוני הבריאות בעולם (FDA האמריקאי ו-CE האירופאי) ומשרד הבריאות הישראלי. ניתן ואף רצוי לשאול באיזה חומר יבוצע הטיפול ולבקש לראות את האריזה ואת האישורים.

*התמונות להמחשה בלבד, התוצאות שונות אצל כל מטופל בהתאם לסוג הטיפול.

 • בובות שעווה? כבר מזמן OUT!
  בעבר בוטוקס זוהה עם מראה “קפוא” או מופתע תמידית שאינו מאפשר הבעת רגשות. כיום, בשימוש נכון ומידתי, שרירי ההבעה בפנים עדיין יכולים לזוז, והפנים נראות טבעיות, תנועתיות, רעננות וחלקות.
 • הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית אינן מתאימות לכל אחד
  כמו בכל ביקור אצל רופא, טרם הטיפול, חשוב לספר לרופא על ההיסטוריה הרפואית שלכם ועל מצבכם הרפואי הנוכחי. מידע זה משמש ביסוד הטיפול. גילוי חלקי או חסר, או הסתרת מידע רפואי מהרופא המזריק עשויים לפגוע בטיפול ובתוצאותיו ואף לגרום לנזק רפואי למטופל.
  ישנם מצבים בריאותיים, בהם לא ניתן לבצע הזרקה, כגון מחלות עור, מחלות זיהומיות, מחלות עצב שריר וכן בשלבי היריון והנקה.
 •  סופר-מגנט למים
  לחומצה היאלורונית יתרון מוחלט כשמדובר בעור רענן, לח ומחודש. אם מזריקים לעור מולקולה אחת של חומצה היאלורונית, היא תצליח לספוח לתאי העור פי 1000 יותר מים ממשקלה המולקולרי. תכונה זו מאפשרת לה לתפקד כחומר לחות פנימי, ולתרום להתחדשות העור.
 • הזרקה עלולה לגרום לאי נוחות
  כל אדם חווה בצורה שונה כאב. כדי להיערך מראש לתחושה, אפשר להשוות את הכאב לבדיקת דם. כמו כן, ניתן למרוח מבעוד מועד חומר מאלחש. לעיתים, לאחר הטיפול נותרת רגישות בעור למשך ימים ספורים.
 • המחיר נמוך מדי? – נורת אזהרה!
  עלות טיפולי הזרקות הן תמהיל של מספר מרכיבים, בהם כמות ואיכות החומר המוזרק, אזור ההזרקה, ואף שימוש בטכניקות מיוחדות או בטיפולים ממוקדים וניסיונם של הרופאים המזריקים. לכן, אם המחיר נשמע לכם זול מידי, כדאי להיזהר!
  בשנים האחרונות היו לא מעט מקרים של מכירת חומרים מזויפים שנראים כמו המוצר המקורי, או חומרים שאינם מאושרים על ידי ארגוני הבריאות בעולם ובארץ, ועלולים לגרום לנזק בלתי הפיך. לפיכך, כדאי ומומלץ לעבור טיפולים אסתטיים אצל רופאים או רשתות מוכרות בהן תוכלו להרגיש בטוחים.
 • טיפול חולף
  בשונה מניתוח פלסטי או טיפול במילויים קבועים, הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית, מאפשרות גמישות רבה. אם נכנעתם לטרנד חולף המשנה את הפרופורציות של הפנים שלכם, אם אתם מתחרטים על טיפול מסוים, או שאתם מעוניינים להתנסות בפיסול אף חדש, אל דאגה! לחומרי ההזרקה אפקט חולף ולתפוגתו יתרון. בוטוקס פעיל לכשלושה עד ששה חודשים, ואילו חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית פעילים לכחצי שנה עד שנה וחצי. ההשפעה של הבוטוקס אינה ניתנת להיפוך, אבל עם הזמן חולפת לחלוטין. לעומת זאת, במידת העניין, ניתן להמיס חומצה היאלורונית.

לבדיקת התאמה ללא עלות השאירו פרטים או צרו קשר

*3122
טופס אסתטיקה

פוסטים קשורים

בחזרה לבלוג »
עיניים - סטיקי

*בכפוף לתקנון