*3122

תוכן פרסומי

למה לסבול מאקנה כשאפשר לטפל בהכל?

טיפול ייחודי ויעיל לאקנה ללא שימוש בתרופות

נקודות שחורות, פצעונים, ראשים לבנים או ציסטות- מיליוני אנשים ברחבי העולם, בגילאים שונים, סובלים מאקנה – מחלת עור נפוצה אשר מעבר לאי הנוחות הפיזית יכולה לגרום גם למצוקה רגשית. ישנם לא מעט טיפולים שיכולים לסייע. עם זאת, טיפול לא נכון עלול לגרום להחמרת המחלה, להיווצרות צלקות ולתופעות לוואי לא נעימות.

המאבק בין בני נוער לאקנה לא מדלג על אף דור, וכיום ישנם גל לא מעט מבוגרים הסובלים מהתופעה. האם יש דרך נוספת להילחם באקנה מלבד תרופות ותכשירים שונים? יצאנו לבדוק.

נקודות שחורות, פצעונים, ראשים לבנים או ציסטות- מיליוני אנשים ברחבי העולם, בגילאים שונים, סובלים מאקנה – מחלת עור נפוצה אשר מעבר לאי הנוחות הפיזית יכולה לגרום גם למצוקה רגשית. ישנם לא מעט טיפולים שיכולים לסייע. אך חשוב לשים לב שטיפול לא נכון יכול גם להזיק, ואף ליצור צלקות לא נעימות שקשה להיפטר מהן אפילו יותר משקשה להיפטר מהאקנה.

אקנה מזוהה בעיקר עם בני נוער ועם תקופה בה שינויים הורמונליים מציפים את הגוף לצד ייחוס חשיבות גדולה מאד למראה חיצוני ולדעת הסביבה – דווקא אז צצה האקנה. נדמה שבני נוער התמודדו עם אקנה מאז ומתמיד, ולמזלנו, השיטות והטכנולוגיה היום לא דומות לאלו של הדור של ההורים שלנו ולא לזה של הסבים שלנו. חשוב לציין כי אקנה היא אמנם תופעה נפוצה בקרב בני נוער, אך קיימת גם במבוגרים.

עם התפתחות הטכנולוגיה, תהינו האם עולם הרפואה האסתטית הצליח לייצר טיפול לאקנה שמצליח להיות גם יעיל, גם לא פולשני, ובעיקר  ללא הופעתן של תופעות לוואי הידועות לשמצה בעת נטילת תרופות. ואם אפשר, גם בלי למרוח על הפנים שום קרם למשך הלילה…. פנינו למרפאה המובילה 'אסתטיקה לוינגר' ושאלנו את המומחים שם האם קיים טיפול "אידיאלי" שכזה. הופתענו לגלות מהפכה של ממש עבור חולי האקנה ונשמח לספר לכם עליה.

 

מהי אקנה?

אקנה (או בשמה הרפואי 'אקנה וולגריס') היא מחלת עור כרונית נפוצה המתרחשת כאשר זקיקי השיער בפנים נסתמים בשמן ובתאי עור מתים. למעשה נוצר עודף שמן כתוצאה מפעילות יתר של בלוטות החלב. עודף שמן זה יחד עם תאי עור מתים ופסולת נוספת חוסמים את נקבוביות העור וכתוצאה מכך נוצרים אותם פצעים אשר מכונים גם כ'פצעי בגרות' לאור השכיחות הגבוהה של מחלה זו בקרב בני נוער כתוצאה משינויים הורמונליים. חשוב לדעת שרוב פצעי הבגרות יחלפו ללא כל טיפול מיוחד. עם זאת, החמרה במחלה וצלקות קשות יכולות להיווצר בעור באופן קבוע באותם מקרים בהם נוקטים בטיפול או ביחס לא נכון לאקנה.

עוד חשוב לדעת, כמו שכבר הזכרנו שאקנה היא אינה רק צרתם של מתבגרים, אלא יכולה להופיע גם במבוגרים. ישנם כאלה שכבר חשבו שהתחמקו מהצרה ורק בשנות השלושים לחייהם יחוו לראשונה את האקנה. בנוסף, השכיחות של אקנה גבוהה יותר בקרב נשים לעומת גברים ובמיוחד נפוצה בתקופת הפוריות. לרוב אקנה יופיע באזורים בהם בלוטות החלב פעילות יותר כמו למשל על הצוואר, החזה, הפנים, הכתפיים והגב.

ישנם מספר סוגים של פצעי אקנה ואלה הם:

קומודונים – כאשר הנקבובית סתומה איך אינה דלקיתית נוצרים נגעי אקנה מסוג זה אשר אינם דלקתיים. ישנם קומודונים סגורים (עם ראשים לבנים) וקומודונים פתוחים (נקודות שחורות).

פפולות – גבשושיות קטנות ואדומות המעידות על דלקת בזקיקי השיער.

פוסטולות – גבשושיות קטנות ואדומות המכילות מוגלה בקצה, בעלות מראה צהוב או לבן.

גושים – גדולים, מוצקים וכואבים מתחת לפני העור הנובעים מהצטברות של תאי עור מתים ושומן.

ציסטות – נגעים מלאי מוגלה. בהעדר טיפול מיידי עלולים לגרום להצטלקות.

מהם הגורמים האפשריים לאקנה?

ישנם מספר גורמים אפשריים אשר עלולים לגרום לפצעי אקנה:

שינויים הורמונליים – שינויים ברמות ההורמונים כמו למשל בגיל ההתבגרות, המחזור החודשי, טיפולי הריון, הריון וכו'. שינויים אלה מגבירים את הפעילות של בלוטות החלב וכתוצאה מכך מופיעות התפרצויות של פצעי אקנה.

גנטיקה-  רגישות של אדם לאקנה עולה כאשר קיימת היסטוריה משפחתית.

פעילות יתר של בלוטת החלב- במצב כזה עודף שומן סותם את הנקבוביות ותורם להיווצרות אקנה.

חיידקי Propionibacterium acnes, המתרבים במהירות בנקבובית סתומה ומעוררים דלקת.

תרופות מסוימות-  למשל נוגדי פרכוסים מסוימים, ליתיום, קורטיקוסטרואידים וכו'.

תזונה – ישנם מחקרים המצביעים על כך שמזונות מסוימים וביניהם מוצרי חלב עושיים להחמיר את תסמיני האקנה.

מהם סוגי הטיפולים שהיו קיימים עד כה לאקנה?

קיימים מספר טיפולים הידועים כמסייעים לנהל את האקנה ולהשיג שיפור במידה מסוימת כתלות בחומרת האקנה, בסוג העור ובגורמים משתנים נוספים. ואלה הם:

  • טיפולים מקומיים – הכוונה לקרמים ללא ועם מרשם רופא המכילים חומרים פעילים כמו אנטיביוטיקה, חומצה סליצילית , רטין A ועוד. טיפולים אלה יכולים להפחית דלקת ולמנוע היווצרות נגעים חדשים.
  • נטילת תרופות דרך הפה – אנטיביוטיקה, תרופות הורמונליות ואיזוטרטינואין (רואקוטן) ועוד. כל אלה הן תרופות דרך הפה אשר מסייעות לווסת את רמות ההורמונים ולשלוט בצמיחת החיידקים. עם זאת, כרוכות בתופעות לוואי.
  • שינויים באורח חיים – דרך נוספת לנהל את תסמיני האקנה היא לאמץ שגרת טיפוח מותאמת לאקנה הכוללת ניקוי עדין של העור, העשרת העור בלחות והגנה מפני קרני השמש. כמו כן, הקפדה על תזונה מזינה ומאוזנת, הפחתת סטרס והימנעות מגורמים שונים העלולים לתרום להחמרה של אקנה יכולים לסייע במשולב.
  • רפואה משלימה – הכוונה לדיקור, תמציות תה למיניהם ושמן עץ התה אשר כאשר הם משולבים עם טיפולים אחרים, יכולים לסייע בהפחתת התסמינים. עם זאת לא קיימת אינדיקציה ברורה לכך או אישוש על ידי מחקר אמפירי.

כל הטיפולים המפורטים לעיל לא בהכרח מציעים את הטיפול היעיל ביותר וזאת אף על פי שהם כוללים בתוכם תופעות לוואי לא נעימות. מהסיבה הזו הרפואה האסתטית חיפשה אלטרנטיבה יעילה יותר, פחות פולשנית שיודעת להתמודד עם אקנה בינוני ואף קשה.

למה לסבול מאקנה 2

התוצאות עשויות להשתנות מאדם לאדם

הכירו את הטיפול המהפכני לאקנה – טיפול פוטודינאמי לריפוי אקנה

נעשה לכם ספוילר קטן כי אנחנו לא מתאפקים: הוא גם הכי יעיל, הוא גם לא פולשני, בלי שום תרופה או תכשיר ובלי תופעות לוואי. כל מה שחלמנו – בטיפול אחד. צללנו עם המומחים של 'אסתטיקה לוינגר' לכל הפרטים.

מהו טיפול פוטודינאמי רפואי לריפוי אקנה?

נתחיל בבסיס – מה הטיפול עושה? הטיפול מצליח להפחית את מספר החיידקים שעל העור וליצור פעילות נוגדת דלקת. כיצד זה מבוצע? הטיפול מתחיל במריחת חומצה אמינו-לבולאנית או נגזרותיה. בשלב השני מבוצעת חשיפה לאור באורך גל מסוים, במשולב עם נוכחות חמצן. תגובה פוטוכימית שנוצרת כתוצאה מהטיפול יוצרת פורפירין, הקיים ממילא בגופנו בצורה טבעית והחיוני לצורך הרס בלוטות חלב, הפחתה בהפרשת חלב, הפחתת כמות החיידקים בעור, ובאופן כללי לתגובה נוגדת דלקת המסייעת בריפוי הנגעים.

הטיפול נמצא יעיל מאוד בקרב גברים ונשים ומצליח לייצר תוצאות מעולות להעלמת האקנה.

 

מהם שלבי טיפול פוטודינאמי המביא לתוצאות דרמטיות בהעלמת האקנה?

טיפול פוטודינאמי אותו ניתן למצוא בארץ ברשת מרפאות האסתטיקה 'אסתטיקה לוינגר' מחולק ל- 2 שלבים:

השלב הראשון – מורפיאוס 8- תחילה מתבצע טיפול מקדים לטיפול פוטודינאמי והוא טיפול מבוסס גלי רדיו בעזרת מכשיר מורפיאוס 8. הכוונה למיקרו מחטים החודרות באופן מינימלי במספר רב של מוקדים בעור הפנים וזאת לצורך יצירת שינוי פיזיולוגי ברקמת העור באמצעות חימום , תוך הקטנת פעילות בלוטות החלב. טכנולוגיה זו מאושרת לשימוש על ידי משרד הבריאות בישראל, מכון התקנים האירופי ומנהל המזון והתרופות האמריקאי.

השלב השני- טיפול פוטודינאמי- הטיפול מספק שיפור ניכר כבר מהטיפול הראשון. במהלך הטיפול שוכבים תחת נורת LED ייעודית וזאת לאחר מריחת ג'ל ALA על האזור הנגוע. בשביל להגיע לתוצאה הרצויה נדרשים בין 2-5 טיפולים, תלוי בחומרת המצב ובתגובת העור. הטיפול מאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי ומנהל המזון והתרופות האמריקאי. הטיפול אינו מצריך הרדמה.

ב"דר לוינגר אסתטיקה רפואית" שני השלבים של הטיפול מתבצעים בפיקוח רופא מומחה ומיומן. כמו כן, נקבע פרוטוקול טיפולי ייחודי ומותאם למטופל או למטופלת בהתאם לצרכים האישיים שלהם.

 

לבדיקת התאמה ללא עלות השאירו פרטים או צרו קשר

*3122
טופס אסתטיקה

פוסטים קשורים

בחזרה לבלוג »
עיניים - סטיקי

*בכפוף לתקנון